Skip to content

Mycie kostki brukowej

Kostka brukowa z czasem traci swoje walory estetyczne i funkcjonalne na skutek działających czynników zewnętrznych takich jak zanieczyszczenia atmosferyczne, promienie UV, woda, wysokie i niskie temperatury, zalegający śnieg itp. Wszystko to powoduje, że szybko się niszczy i dodatkowo zaczynają porastać ją glony, pleśnie, mchy i różnego rodzaju grzyby. Wygląd takiej kostki na pewno nie jest walorem estetycznym naszego domu.

Oferujemy Państwu usługi w zakresie :

  • mycia/ czyszczenia i konserwacji kostki brukowej z mchu, glonów i innych zabrdzeń
  • usuwanie wykwitów wapiennych
  • usuwanie plam po olejach
  • usuwanie sadzy
  • usuwanie pozostałości bitumicznych ( np. smoła)
kostka

Impregnacja

Impregnaty wnikają w strukturę materiału, a zaimpregnowana powierzchnia jest chroniona przed działaniem rozpuszczonych i zawartych w wodzie zanieczyszczeń oraz związków chemicznych. Podnosi się jednocześnie jej odporność na ścieranie. Impregnaty zapobiegają wnikaniu brudu chroniąc w ten sposób nawierzchnię i ułatwiając jej czyszczenie. Wzmacnia się również ochronne działanie preparatów przeciw grzybiczych przed działaniem deszczu, a w zimie ogranicza szkodliwe działanie lodu pozostawiając wodę na zewnątrz bruku. Widocznym działaniem odpowiednio dobranego impregnatu jest trwała poprawa kolorystyczna bruku.
Zastosowanie impregnacji środkami barwnymi – trwale zmieniającymi kolor powierzchni, stosuje się do odświeżenia koloru lub też całkowitej jego zmiany.
Preparaty używane do koloryzacji kostki wnikają w jej strukturę, czego efektem jest impregnacja kostki. Dzięki temu kostka w znacząco mniejszym stopniu chłonie wodę, w której rozpuszczone są brud.

Koszt wykonania prac jest wyliczany indywidualnie po oględzinach miejsca wykonania usługi.

Usługi realizujemy na terenie całego kraju.

Umów się na wycenę zlecenia

Jesteśmy w Twojej okolicy!