Skip to content

Mycie kostki brukowej Gdańsk

Kostka brukowa pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia atmosferyczne, promienie UV, woda, wysokie i niskie temperatury, oraz zalegający śnieg, z biegiem czasu traci swoje pierwotne walory zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Te negatywne wpływy powodują szybkie zużycie materiału, a dodatkowo sprzyjają rozwojowi glonów, pleśni, mchów i różnych rodzajów grzybów. Warto więc postawić na sprawdzoną firmę, która przywróci atrakcyjny wygląd Twojej kostki brukowej.

Oferujemy usługi w zakresie:

  • mycia/czyszczenia i konserwacji kostki brukowej z mchu, glonów i innych zabrudzeń,
  • usuwanie wykwitów wapiennych,
  • usuwanie plam po olejach,
  • usuwanie sadzy,
  • usuwanie pozostałości bitumicznych (np. smoła).
kostka brukowa

Impregnacja

Impregnaty przenikają głęboko w strukturę materiału, a obszar objęty impregnacją staje się odporny na oddziaływanie rozpuszczonych zanieczyszczeń i substancji chemicznych obecnych w wodzie. W efekcie zwiększa się również jego odporność na ścieranie. Dzięki impregnatom zapobiega się przedostawaniu się brudu w strukturę powierzchni, co ułatwia późniejsze czyszczenie. Dodatkowo, impregnaty wzmacniają efektywność środków przeciwgrzybiczych w obliczu deszczu, a zimą chronią przed szkodliwym wpływem lodu, utrzymując wodę na zewnątrz nawierzchni brukowej.

Widoczne rezultaty zastosowania odpowiednio dobranego impregnatu to trwała poprawa kolorystyki kostki. Natomiast, stosowanie impregnacji za pomocą barwnych preparatów umożliwia trwałą zmianę koloru powierzchni, co może służyć zarówno odświeżeniu aktualnej barwy, jak i całkowitej transformacji. Preparaty koloryzujące wnikają w strukturę kostki, co skutkuje impregnacją i istotnym ograniczeniem chłonności wody, w której rozpuszczone są zanieczyszczenia.

Koszt wykonania prac jest wyliczany indywidualnie po oględzinach miejsca wykonania usługi.

Usługi realizujemy na terenie całego kraju.

Umów się na wycenę zlecenia